SURUÇ ‘ TA 188 EV ONARILACAK

"Suruç Belediyesi , Suruç Kaymakamlığı ve Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Göç Örgütü (IOM-UN Migration Agency) tarafından yürütülen 'Ev Tadilatı' projesi kapsamında yaklaşık 188 evin tadilatı yapılacak. "

Suriye sınırının sıfır noktasında yer alan ve nüfusundan fazla Suriyeli sığınmacıyı barındıran Suruç ta , ihtiyaç sahibi ailelerin barındıkları evlerin durumunun iyileştirilmesi için çalışma başlatıldı. Suruç Belediyesi'nin desteği ile Uluslararası Göç Örgütü tarafından yürütülen proje kapsamında inşaat mühendislerince, ilçede tadilata ihtiyaç duyulan evlerde keşif ve tespit çalışması yapılıyor. Suruç Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür vekili Veysel KIZILAY eşliğinde mahalle mahalle gezen mühendisler, onarım yapılması gereken evlerde detaylı incelemelerde bulundu. İlçe merkezi ve kırsal ayrımı gözetilmeksizin yaklaşık 188 hanede gerçekleştirilecek çalışmalar için tespit çalışmaları devam ediyor.
Suruç Belediye Başkan Vekili Ferhat SİNANOĞLU, gerek yerel, gerekse uluslararası sivil toplum kuruluşlarının ilçe halkının menfaatine olacak projelerine her zaman destek olduklarını belirtti. Uluslararası Göç Örgütü'nün projesinin de bunlardan biri olduğunu ifade eden SİNANOĞLU, "Hem sığınmacıların hem de ilçe halkımızın yararlanacağı proje ile kentimizde dar gelirli yaklaşık 188 ailenin barınma şartları iyileşecek. Tadilatlara, evlerin tespitleri yapıldıktan hemen sonra başlanacak. Projede emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.