AKTAŞ BELEDİYEYİ DENETLEDİ...

ŞEFFAF ODAKLI BELEDİYECİLİK...

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş kurum denetimlerine ara vermeden devam ediyor.Daha önce  kamuya bağlı bir çok kurum ve kuruluşa ani ziyaretler yaparak denetleyen Aktaş bu kezde Suruç  Belediyesini denetledi.

Başkan V.Aktaş denetimleri kapsamında, Suruç Belediyesinin Destek Hizmetleri , Yazı İşleri Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Muhasabe Müdürlüğü ,Hukuk İşleri,Zabıta Müdürlüğü ve Beyaz Masa birimlerinde denetimlerde bulundu. 

Birimleri  denetimleri sırasında, tespit ve değerlendirmeler de bulunan Aktaş, şeffaf odaklı Belediyecilik ilkesinden ödün vermeden çalıştıklarını belirtti,  hizmet odaklı görev anlayışının benimsenmesi hususuna önemle değindi. Aktaş denetimde bulunduğu birim amirlerinden, birimleri hakkında bilgi aldı.


Denetimlerini sıklaştıran Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ani ziyaretler gerçekleştiren Başkan V.Aktaş  Belediyenin DESTEK HİZMETLERİ Müdürlüğünde gelir gider tablolarını inceledi,bütçelerinin hazırlanmasını, uygulanmasını, tüm malî işlemlerin muhasebeleştirilmesini, raporlanmasını ve malî kontrolü  yaptı,  Belediyenin tüm birimleri hakkında Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu 'dan bilgi aldı. 

Daha öncede Belediyeyi denetleyen Başkan V.Aktaş'a  denetimleri sırasında Suruç Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emrah Örnek'te eşlik etti.