GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 79. YIL DÖNÜMÜNDE İLÇEMİZDE ANILDI

İlçemizde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Ferhat SİNANOĞLU’nun Suruç Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerini sunmasıyla başlayan törende saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşımız okunarak gönderdeki al bayrağımız yarıya indirildi.

 

Daha sonra, törene 10 Kasım Atatürk’ü anma programı için hazırlanan etkinliklerle Öğretmenevi Konferans Salonunda devam edildi. Saat 10.00 da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program; Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma, Atatürk’ün Asker Kişiliği, Atatürk’ün Hayatı ve Dış Basında Atatürk Konulu Sunum, Günün Anlam ve Önemi ile İlgili Şiirlerin Okunması, Atatürk Konulu Oratoryo, Atatürk’ün Sevdiği Türkülerden Bir Kesit Sunulması ve Ödül Töreni ile sona erdi.