SURUÇ'TA FAHİŞ FİYAT'A CEZA....

Suruç Belediyesi'ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde bulunan marketlerde yapılan denetimlerde işletmelere idari para ceza yağdı.

Suruç  Belediyesi'ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde bulunan marketlerde yapılan denetimlerde  işletmelere idari para ceza yağdı. 


Suruç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz gün kent merkezinde bulunan 20'ye yakın markete denetim gerçekleştirdi. 


Ekiplerin denetimleri sonucu marketlere reyon etiketi ile kasa fiyatı uyuşmazlığı nedeniyle  Belediye Emir ve Yasakları Yönetmeliği’nin ilgili maddelerince idari para cezası uygulandı, çeşitli tarihlerde yapılan denetimlerde 20'ye yakın  tutanak tutuldu. 


Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş " Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından denetimler aralıksız olarak devam ediyor. Denetlenen işletmelere özellikle ürünlerin son kullanma tarihleri, gramaj uygunluğu ve reyon etiket fiyatı ile kasa fiyatı uyumu konusunda hassasiyet göstermeleri ve Covid-19 tedbirleri kapsamında yayımlanan genelgelerde belirtilen kurallara riayet etmeleri hususunda gerekli uyarılarda bulunuyor.Denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

Bir 3 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Bir 4 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Fotoğraf açıklaması yok.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 3 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Bir 4 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Fotoğraf açıklaması yok.