40 Kırsal Mahalleye Çocuk Oyun Parkı Yapılıyor.

Suruç Belediyesi, 40 Kırsal Mahalleye belirlenen alanlara Çocuk Oyun parkları yapılacak. 200 metre karelik alan üzerine kurulacak Çocuk oyun parklarında, birinci sınıf kauçuk, spor aletleri ve çocuk oyun grupları olacak.

Suruç Belediyesi, 40 Kırsal Mahalleye  belirlenen alanlara Çocuk Oyun parkları yapılacak. 200 metre karelik alan üzerine kurulacak Çocuk oyun parklarında, birinci sınıf kauçuk, spor aletleri ve çocuk oyun grupları olacak.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat SİNANOĞLU' nun   talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünce 15 gün içerisinde yapımına başlanacak Çocuk Oyun Parkları ile çocuklar oyun alanlarına kavuşacak. 5 ekip ile çalışmalara başlanacak oyun parklarının 2 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

“OYUNLARINI EVLERİNİN ÖNÜNDE OYNAYACAKLAR”

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat SİNANOĞLU, parkların çocukların ve ailelerin vakit geçirmek için tercih ettikleri en önemli sosyal alanlar olduğunu belirterek, "Suruç Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 40 kırsal mahallede belirlenen bazı alanlarda 40 adet çocuk oyun parkı yapıyoruz. Oyun parkımızda spor aletleri, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları olacak. Biz belediye olarak köy çocukları bu oyun alanlarından faydalansın istedik. Çok sayıda çocuk Büyük AVM’lere gelmek zorunda kalıyorlar. Çocuklarımız buralara gelmeden de kendi evlerinin önünde rahat bir şekilde oyun oynamalarını istedik. Belediye olarak, bu yöndeki hizmetlerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.