‘Suruç Okuyor’ Projesi başlatıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ferhat Sinanoğlu, öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Suruç Okuyor” projesini başlattı.

Hazırlanan Proje ile, öğrencilere verilen eğitim hizmetinin kapsamını genişleterek evlere ve velilere kadar ulaşıyor.

Suruç Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu; “Kitap okumanın en önemli faydası hiç kuşkusuz insanın kendini tanımasını sağlamasıdır. Okuyan insan hangi alanda başarılı olacağını hangi alanın onun kişilik yapısına uygun olduğunu tespit edebilir. “ dedi.

Kendimizi tanıyarak hayatta başarılı olabilmenin en önemli yolu okumak olduğunu belirten Sinanoğlu; “Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen ve Nobel ödülü Sahibi olan Einstein üniversite mezunu değildi. Onu başarılı yapan okuma alışkanlığıydı. Sayın Veliler, çoçuğunuzun evde de kitap okuma alışkanlığını sürdürtmek için siz de günde 30 dakika kitap okuyarak çocuğunuzun kitap okumasını teşvik edebilirsiniz. Bu Projeyle İlçemiz öğrencilerinin kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerini umut ediyoruz. ”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Bircan, “Eğitimin en temel unsurlarından biri de okuma alışkanlığının kazandırılmasıdır. Kaymakamımız Ferhat Sinanoğlu’nun başlatmış olduğu bu proje ile öğrencilerimize kitap okuma sevgisini kazandırarak, düşüncelerinde yenilikler oluşturacağına inanıyorum” dedi.

En çok kitap okuyan öğrencilerinin ödüllendirileceği “Suruç Okuyor” Projesi ile öğrenciler ödüllendirilecektir.

İlk 5 öğrenciye bisiklet, 6-10 arasındaki öğrencilere çeyrek altın, 11-30 arasındaki öğrencilere 200 TL değerinde hediye çeki, 31-50 arasındaki öğrencilere 100 TL değerinde hediye çeki verilecektir.