Suruç'ta İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

Suruç'ta ’ İstiklal Marşı’nin kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği gerçekleştirildi.

Suruç Öğretmen evi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Suruç  Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tarık AÇIKGÖZ ,  Jandarma Komutanı , İlçe Milli Eğitim Müdürü ,  AK Parti İlçe Başkanı Naif BÜLBÜL, daire müdürleri,  öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan BİRCAN, "İstiklal Marşımızın T.B.M.M. de kabul edilişinin 94. İnsanları bir araya getiren ortak değerler vardır. Bu değerler millet olmanın da aracıdır. Ülkenin hangi bölgesinde olursa olsun, insanların üzerinde ittifak edebilecekleri noktalar mutlaka vardır.
İstiklal Marşı, millet için önemli bir belgedir. Var oluş belgesidir. Yediden yetmişe milletin bütün fertlerinin ortak duygusunu terennüm eder. Üzerinde herkesin anlaştığı, anlaşabileceği ya da anlaşması gereken düşünceler, duygular İstiklal Marşını oluşturur. Mehmet Akif, İstiklal Marşında milleti çok iyi temsil etmiştir. Milletin rengi bütün tonlarıyla şiire yerleşmiştir. Marş bu niteliğiyle millete küçük, ama önemli bir rehber niteliğindedir" dedi.
Program da; Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi gerçekleştirilirken, İstiklal Marşının 10 kıtası Öğrenciler tarafından ezbere okundu.