SURUÇ’TA BİR İLK DAHA...

Suruç Belediyesi merkez ve mahallelerde bulunan camilerin temizlik ve bakımını yapmak için cami temizleme ekibi kurdu

Suruç Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz’ün talimatıyla Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan cami temizleme ekibi belirli aralıklarla camilerin bakım ve temizliğini yapacak.

Suruç’ta ilk kez uygulanacak olan proje ile İlçe genelinde bulunan camilerin tamamında iç ve çevre temizlik ile genel bakım çalışmaları periyodik olarak tekrarlanacak. Suruç Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan camileri temizleme çalışması ilçe merkezi başta olmak üzere çevre mahallelerinde başlatıldı.

Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte üzerinde “Suruç Belediyesi Camii Temizlik Aracı “ yazan araç ile birlikte iki grup halindeki temizlik ekibi 6 kişiden oluşarak camilerin düzenli olarak temizliği sağlanacak.

TÜM CAMİLER BELİRLİ ARALIKLARLA 
TEMİZLENECEK

Suruç ilçesinde ilk kez hayata geçirilen projenin startını Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz Belediye binası önünde düzenlen tanıtım programıyla verdi. Projede faaliyet gösterecek olan temizlik aracını ve temizlik yapılması için alınan araç gereçleri inceleyen Başkan Açıkgöz projede çalışacak olan temizlik ekibi ile bir araya geldi başarılar diledi.Çalışmalara ilk olarak Akkapı, Yukarı ataklar, Aşağı ataklar, Küçük ova ve Yayla Tepe köylerinde bulunan camilerin temizliği yapılarak başlanıldı.

Uygulama vatandaşlardan tam not alırken Cami yıkama aracını da bünyesinde barındıran ekip belirli aralıklarla camilerin bakım ve temizliğini yapacak. İlçe genelinde bulunan camilerin tamamında halı yıkama, iç ve çevre temizlik ile genel bakım çalışmaları periyodik olarak tekrarlanacak.

SOSYAL HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK

Suruç Belediyesi’nin sosyal alandaki çalışmaları ile örnek bir belediye olduğunu belirten Suruç Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz, vatandaşların ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Camilerin düzenli olarak ve yeterince temizlenmediği ve bu konuda duyulan ihtiyacı karşılamak için çalışma başlattıklarını kaydeden Başkan Açıkgöz, “Merkezde ve bütün mahallelerdeki camilerimizi tüm yıl boyunca düzenli olarak temizlettireceğiz. Bize gelen talepler de en hızlı şekilde değerlendirilecek. Halkımızın memnuniyetini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun ” dedi.


Foto Galeri