TARIK AÇIKGÖZ’DEN NARFEST İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bildiğiniz üzere kadim İlçemiz Suruç hem coğrafi yapısı hemde kendine has kültürel yapısı ile ülkemizin önemli bir ilçesi konumunda yer almaktadır.

Sevgili hemşerilerim…

     Bildiğiniz üzere kadim İlçemiz Suruç hem coğrafi yapısı hemde kendine has kültürel yapısı ile ülkemizin önemli bir ilçesi konumunda yer almaktadır.
Suruç tarihi bir ilçe olmanın yanı sıra içerisinde barındırdığı güzellikler İLE misafirperver, sıcak ve samimi insanları da bünyesinde bulunduran şirin bir ilçemiz.

 Sevgili hemşerilerim...

   Suruç Belediye Başkanı olarak sizlerden aldığımız büyük destek ve verdiğiniz pozitif enerji ile bir yandan belediyecilik hizmetlerini ilçemizin dört bir tarafına ulaştırmaya devam ederken, bir yandan da suyun gelmesiyle birlikte adeta yeşile bürünen verimli Suruç ovasında yetişen tarım ürünlerini de sosyal sorumluluk projesi kapsamında güzel ilçemizin güzelliklerini bilinmeyen yönlerini de tanıtmaya devam ediyoruz.

      Bildiğiniz üzere halk arasında şifa kaynağı olan kış sofralarının vazgeçilmezi Suruç Nar’ı kendine has özelliği ile çeşitli meyve ve sebzelerin arasında ilçemizde sadece kendine has özelliği ile bunların başında yer alıyor.
Kadim Suruç ovasında  kendine özgü mayhoş tadı, ince kabuğu ve rengiyle ilçemizin dört bir tarafında verimli topraklarımızda yetişen “ MEŞHUR SURUÇ NARI’nı” hem ilçemizin tanıtımını yapmak hem de Narımızın adına yakışır bir şekilde tanıtımını yapmak için bu yıl 22 EKİM 2018 Pazartesi günü 2. Düzenleyeceğimiz “ NARFEST SURUÇ NAR FESTİVALİ ile start vermiş olacağız.

    Sevgili hemşerilerim degerli  SURUÇ halkı... 

“Bildiginiz uzere Artık şehirler ilçeler yarışıyor. Her şehir her ilçe kendi güzelliklerini, kendi ürünlerini öne çıkarıyor. Biz de dünyanın en kaliteli, en lezzetli sofralık Nar’ını düzenleyeceğimiz 2.SURUÇ NAR FESTİVALİ sayesinde hem geleneksel hale getirmek hemde uluslararası düzeyde tanıtmak istiyoruz. Büyük bir coşku içinde kutlanması beklenen festivale, bu yılda yoğun bir katılım bekliyoruz. Suruç Belediyesi tarafından organize edilen 2.Suruç Nar Festivali NARFEST Festivali’nde ünlü sanatçıların da katılımıyla ilk gün kortej yürüyüşü yapılacak. Suruç’ta yetişen şifa kaynağı narı, bu festivalle tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Suruç’u yaşanabilir, modern bir yer haline getirmek için bir yandan çalışmalara devam ederken bir yandan da ilçemiz topraklarında yetişen şifa kaynağı Nar meyvesini tanıtarak ilçemizdeki tüm güzellikleri Ülkemizin dört bir yanına ve Dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken yukarıda da belirttiğim üzere birlik beraberlik ,kardeşlik duygusu , maneviyat ve ilçemizi adına yakışır güzelliklerin olduğunu göstermek adına siz değerli hemşerilerimi  Suruç Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının organizasyonunda  ,Bürokratlarımız ,Siyasilerimiz , Kurumlarımız İl ve İlçe Belediyelerimiz , STK ve Muhtarlarımız , Üniversitelerimiz ve öğrencilerimizin davet edildiği  , Suruç Atatürk meydanında bu yıl 2.düzenleyeceğimiz SURUÇ NARFEST 2. NAR FESTİVALİNE davet ediyorum saygılarımla…

https://www.urfahabersitesi.com/