SURUÇ'TA HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

Suruç'ta geçtiğimiz hafta etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle meydana gelen selin ardından başlatılan hasarın tespiti için çalışmalar devam ediyor.

Suruç'ta geçtiğimiz hafta etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle meydana gelen selin ardından başlatılan hasarın tespiti için çalışmalar  devam ediyor. 


Bölge genelinde etkisini hissettiren gök gürültülü ve sağanak yağış sonrasında bir çok yerleşim yeri sular altında kalmış, Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş başkanlığında Kaymakamlık tarafından oluşturulan kriz masası sonrasında Yukarı Oylum ile Aşağı Oylum bölgelerinde etkili olan sel, ekili arazileri adeta göle çevirdi.


Bir çok tarla ile yolun sular altında kaldığı  bölgelere anında müdahale edildi, çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için bölgede baslatilan hasar tespit çalışmaları devam ediyor. 


Şanlıurfa Valiliği koordinesinde yapılan çalışmalar kapsamında Suruç Kaymakamlığı , Suruç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü,  İmar Müdürlüğü , Tarım ve Orman Müdürlügü , SYDV , DSİ Şuski , Jandarma, Emniyet hasar tespiti için aralıksız çalışan ekipler, sel ve heyelanda hasar gören ev, depo, araçlar ve tarım arazilerini belirliyor.


Bugüne kadar Aşağı Maden ,Yukarı Oylum ile Aşağı Oylum , Özlüce sağlar mezrası, höyükyanı, gölcük, Boztepe, oymaklı, Salıkuyu, Akören, Yalnızdam, Uludüz, Karacaören, Göleç bölgelerinde sel suları tahliye ve mazgal temizleme çalışmaları devam ederken, hasar tespit çalışmaları tamamlandı. 


Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş bölgede bulunan Vatandaşlara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletirken sel sularından etkilenen bölgelerde tüm ekiplerin hasar tespiti ve Yağmur suyu tahliye çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bir açık hava ve yazı görseli olabilir

Bir açık hava ve şunu diyen bir yazı 'Sel suları tahliye ediliyor...' görseli olabilir

Bir açık hava ve şunu diyen bir yazı 'Çalışmalar Aralıksız devam ediyor...' görseli olabilir