AKTAŞ " ÇOK HIZLI BİR BİÇİMDE VATANDAŞLARIMIZIN YARALARINI SARARAK SEL FELAKETİNİ UNUTTURACAĞIZ"

SURUÇ'TA YARALAR SARILIYOR...

Suruç'ta Mayıs ayı başında etkili olan sağanak yağmurla birlikte oluşan sel suları sonrasında selden zarar gören bölgelerde yaralar sarılıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan  Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş  devletin bütün imkanlarıyla vatandaşların yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.


Sel sonrası vatandaşların mağduriyet yaşamaması için devletin bütün kurumlarının sular altında kalan bölgelerde çalışma başlattığını belirten Aktaş , şöyle konuştu.


"İlk andan itibaren gerekli acil durum müdahalesi yapıldı ve Şanlıurfa Valiliğimiz koordinesinde Kaymakamlığımız bünyesinde Kriz masası oluşturuldu. Bir yandan sular altında kalan mahallelerde  çalışma yapıldı  bir taraftan da hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildi" dedi.


Sel nedeniyle oturulamaz hale gelen, tüm evlerin hasar tespit çalısmasının yapıldığını yapılmaya devam ettiğinin altını çizen Başkan V.Aktaş  " Kaymakamlık, Belediye ve ilgili tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız, vatandaşlarımızın barınma ,giyim, gıda,su ve enerji gibi ,beyaz eşya, halı, dolap, yatak, gıda ve zarar gören tüm eşyaları tespit edildi, bu konuda her türlü ihtiyaclarını gideriyoruz ve gidermeye  devam edeceğiz "dedi.


Sağanak yağış sonrasında İlk andan itibaren selle mücadeleye başladıklarını vurgulayan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş " Bundan sonra da çok hızlı bir biçimde vatandaşlarımızın yaralarını sararak sel felaketini unutturacağız."dedi.


Aktaş açıklamasında " Bir yandan Suruç Belediyesi, DSİ ,ŞUSKİ, Tarım ve Orman   AFAD ve ilgili kurumlar çalışmaya devam edip  sel altında kalan bölgelerde sular tahliye ediliyor, biryandan da  hasar tespit çalışmaları devam ediyor "dedi.


Bugüne kadar Aşağı Maden ,Yukarı Oylum ile Aşağı Oylum , Özlüce sağlar mezrası, höyükyanı, gölcük, Boztepe, oymaklı, Salıkuyu, Akören, Yalnızdam, Uludüz, Karacaören, Göleç bölgelerinde sel suları tahliye ve mazgal temizleme çalışmaları devam ederken, hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Bir açık hava ve şunu diyen bir yazı 'İş makineleri 24 saat çalışıyor...' görseli olabilir

Bir açık hava ve şunu diyen bir yazı 'Sel sonrasında çalışmalar devam ediyor.' görseli olabilir

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'O Hasar tespit çalışmaları devam ediyor...' görseli olabilir

Bir 2 kişi ve açık hava görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir açık hava görseli olabilir

Bir açık hava görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir