SURUÇ'TA BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ.

Suruç'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençler arası bisiklet yarışması düzenlendi.

Suruç'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençler arası bisiklet yarışması düzenlendi.

18-28 yaş arasında gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Bisiklet yarışmasında bayan bisikletçiler de bizde varız dedi.

Çukobirlik noktasından start verilen Bisiklet yarışması Cumhuriyet meydanında tamamlandı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Kenan Aktaş yarışın tamamlandığı Cumhuriyet meydanında finiş noktasında bisikletçileri karşılayarak tebrik etti,  meyve suyu ve kek ikramında bulundu.

Yarışmada Aktaş'ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sinan Sert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ve vatandaşlar yalnız bırakmadı. 

Yarış sonrası bir açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Suruç gençliği bir çok alanda güzel projelere imza attığını belirterek "  Önümüzdeki günlerde kutlayacağımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı  münasebetiyle  çocuklarımızın, gençlerimizin kaynaşması açısından böyle anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdik, güzel bir faaliyet oldu. İlçemizde sportif faaliyetlerin devamı gelmiş olacak. Her zaman ifade ettiğim gibi Suruç gençliği Eğitimle, sporla ve farklı aktivitelerle inşallah anılacak. Suruç gençliği çok güzel yerlere gelmiş olacak.'' dedi.

Bisiklet yarışmasına bayanların katılım sağladığının altını çizen Başkan vekili Aktaş, '' Kızlarımız salon hokeyinde büyük başarı sağladılar. Bisiklet yarışında da güzel bir örnek oldular. Bizim amacımız sadece hokeyde değil Suruç'u farklı spor dallarında da hak ettiği noktalara getirmek.'' dedi.

Yarışmaya katılan bayan sporcular da çok zorlandıklarını ama parkuru başarıyla bitirdiklerini belirterek, bisiklet kullanmaya devam edeceklerini söylediler Başkan V. Aktaş'a teşekkür ettiler.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde verilecek.

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar, bisiklet ve açık hava görseli olabilir

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir