Belediyemiz Çocuklarımızın da Yüzünü Güldürüyor

Belediye Başkanlığımızın Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında yapılan çalışmalar sayesinde park ve bahçelerde oyun alanlarına kavuşan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki çocukların sevinci yüzlerine yansıyor.

 

 

Çalışmalar kapsamında ilk etapta parklardaki çalışmalara öncelik veren Belediyemiz , bakım ve onarımın ardından çim ektirdiği parklara yeni oyun grupları kurdurdu.

Sosyal imkanların kısıtlı olduğu ilçede parklara yerleştirilen oyun grupları çocuklardan ilgi görüyor. Okul dışında kalan vakitlerini parklardaki salıncak ve kaydıraklarda geçiren çocukların sevinci yüzlerine yansıyor.

"Parklarımızın hepsi aktif bir şekilde kullanılıyor. Daha önce sosyal anlamda kullanılacak tek alan olan Park ve bahçelerimize öncelik vererek buraların sosyal alanlar olarak hizmete girmesini sağlamış olduk." "Daha önce çöl gibiydi"

Oyun parkında gönlünce oynayan çocuklardan Abdullah Acar da evlerinin yakınında güzel bir parka kavuştuğu için mutlu olduğunu anlattı.

Okulun dışında kalan zamanlarını yeni yapılan parkta geçirdiğini anlatan Acar, "Bu park yokken hiç eğlenceli değildi buralar. Şu anda arkadaşlarımızla gelip hep eğleniyoruz. Hatta akşamları gelip burada yemek yedikten sonra eve gidiyoruz." dedi.