SURUÇ BELEDİYESİNDEN KADIN KÜLTÜR MERKEZLERİNE DESTEK

Suruç Belediyesinden Aligör Kadın Kültür Merkezlerine başta eğitim materyalleri olmak üzere Masa,sıra , sandalye , Kuaför temrinlik malzemeleri, ve halı dokuma tezgahları hibe edildi.

"Kadınlarımızın sosyal hayata katılımını, aile bütçesine gerektiğinde ekonomik destek sağlamasını ve aile içerisinde huzurlu, sağlıklı nesillerin yetişmesini temin etme çalışmalarını yürüten Kadın Kültür Merkezlerimiz çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Han ÖZDEMİR Kadın Kültür Merkezlerinde kursiyerlere hediyelerini takdim ederek şunları söyledi.  "Belediye olarak amacımız Kadınlarımızı İlçemizin sosyal hayatında aktif hale getirmek, onları edilgen bir unsur olmaktan çıkarıp toplumda daha etken bir unsur olmasına yardımcı olmak, günlük hayatın yoğunluğundan ve monotonluğundan çıkarıp huzur içinde temiz bir nefes alabilecekleri bir ortam oluşturmaktadır."

Belediye olarak Merkezimizde Suruçlu kadınlarımıza çeşitli alanlarda kurs hizmeti verilmekte, bunun yanı sıra sosyal aktiviteler yapılmaktadır.

Özdemir “Amacımız; Suruçlu kadınlarımızın kendilerini geliştirebilmelerini, kendilerine olan güvenlerinin artmasını, yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak ve onlara iyi, kaliteli bir hizmet verebilmektir.”