ÇANAKKALE ZAFERİ TÖRENLE KUTLANDI

Suruç Belediyesi tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitleri anma ve Çanakkale zaferinin 102. yıl dönümü düzenlenen programla kutlandı.

Suruç Belediyesinin kardeş belediyesi olan Esenler Belediyesinin de katkılarıyla Suruç Vali Ziya Çoker Ortaokulu Konferans salonunda 18 Mart Şehitleri anma ve Çanakkale zaferinin 102. yıl dönümü düzenlenen programla kutlandı.Düzenlenen programa Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, Tabur Komutanı, Suruç Belediye Başkan Yardımcısı, Meslek Yüksekokulu Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Ak Parti İlçe Başkanı, Daire amirleri Okul Müdürleri, öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
Suruç Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu; “Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnetle ve şükranla anıyoruz.”dedi.
Anma Programında Çanakkale’den Cennete adlı konuşmayı yazar Fatih Duman yaptı. Etkinlik, günün anlam ve önemini anlatan şiir, türkü ve sinevizyon gösterisiyle devam ederek, 18 Mart Çanakkale Zaferi konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Program, 18 Mart Cumartesi günü ilçe merkezinde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunmayla sona erdi