ANKARA'DA SURUÇ RÜZGARI ESTİ

Suruç Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde Ankara’da bu yıl ilki düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günlerinde stant açarak, tarihi ve kültürel değerlerini Ankaralılara tanıttı.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 18 - 21 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa Tanıtım Günleri yapıldı. Tanıtım Günleri etkinliklerine Başta  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik olmak üzere , Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, milletvekilleri, siyasiler, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Suruç  Belediyesinin  bulunduğu stantda Başta , Sanlıurfa Suruç Millet vekili İbrahim halil YILDIZ olmak üzere  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindeki heyeti de standı  kişi standı ziyaret etti . Suruç un  değerlerinin anlatıldığı stantta, vatandaşlara Suruç Külünçesi ve Nar şerbeti  ikramlarda bulunuldu.  

“Şanlıurfa’nın tanıtımı amacıyla Şanlıurfa Valiliği, kaymakamlıklar ve bütün belediyelerimizin katılımıyla Ankara’da, Şanlıurfa Tanıtım Günleri düzendi. Bizde, Suruç Belediyesi olarak tarihimizi, kültürümüzü tanıtmak adına,açtıgımız stantta Şanlıurfa’nın layık olduğu yeri alması adına  açmış olduğumuz stantla Ankara’daki hem Şanlıurfalılar ile hem de diğer illerden gelen vatandaşlarımıza Şanlıurfa’yı tanıtma imkanı bulduk.