Suruç’ta Camiler Pırıl Pırıl

Cadde ve Sokaklardan Sonra Şimdide Camilerde Temizlik Çalışmaları Başlatıldı.

Suruç Belediyesi vatandaşlara verdiği örnek hizmetlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Suruç ilçesinin modern ve temiz bir ilçeye dönüşmesi için kendi imkanları dışında başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Eyyubi’ye, Kara köprü ve Haliliye Belediyeleri ile ortak çalışan Suruç Belediyesi Halkın ibadetlerini temiz ve hijyenik yerlerde yapması bizim için harekete geçti.

“ TEMİZLİK TİMİ’ İŞ BAŞINDA Suruç Belediyesi ile ortaklaşa çalışan Haliliye Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin verdiği hizmet kapsamında İlçe Müftülüğü ile koordine halinde çalışan ekipler temizlik çalışmalarına Merkez Altınova Camiinden başlayarak start verdi. Çalışmalar kapsamında camiler ve kuran kurslarının halıları süpürülüyor ve yıkanıyor.

Tozları alınan camlar ve ayakkabılıklar, mihrap, kürsü, minber vs. camilerin her yeri temizleniyor. Çalışmalar kapsamında Suruç merkezde bulunan 25 camii ve 12 kuran kursu belli aralıklarla oluşturulan 10 kişilik ekipler sırasıyla merkez olmak üzere kenar mahallelerde bulunan bütün camilerin ve kuran kurslarının temizliğini yapacaklar.