AKTAŞ " İSTİHDAMA KADIN ELİ DEĞDİ" " SURUÇ NAR KADIN KOOPERATİFİ" PROJESİ BAŞLADI

Suruç Belediyesi tarafından finanse edilen ve ilçenin simgesi haline gelen Suruç Nar'ının pazar payında hak ettiği yeri alması ve Suruç'lu kadınların istihdam edileceği" Suruç Nar Kadın Kooperatifi" projesi başladı.


Proje kapsamında iki bine yakın Nar Ağacının bulunduğu Aşağı Aybastı mahallesinde Hacı Akkuş'un sahibi olduğu Nar bahçesinde etkinlik düzenlendi.


Etkinlikte ilk hasatı Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş ve eşi Hayriye Ünal Aktaş birlikte yaptılar,  bereketli olması dileğinde bulundular.Renkli görüntülerin yer aldığı etkinlikte Aktaş ve eşi ayrıca kazanlarda kaynatılan Nar suyunu karıştırdılar ,kadınlarla birlikte Nar taneleyip  kolaylıklar dilediler.


İkibine yakın Nar Ağacının bulunduğu Nar bahçesinde toplanan  iki tona yakın Nar'ın bulunduğu alanı gezen Aktaş ve beraberindekilere bahçe sahipleri Akkuş ailesin tarafından Nar ikram edildi.


Projenin temel amacının Suruç Nar'ının hak ettiği yeri alması ve Suruç'lu kadınların istihdamına  katkı sunmak olduğunu belirten Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş " Suruç Nar Kadın Kooperatifi Projemiz hayırlı uğurlu olsun. " dedi.


Etkinliğe Kaymakam Refigi Sancar Batuhan Kurdu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban,  kurum amirleri, projenin koordinatörleri ve  muhtarlar katılırken Suruç'lu bayanlar etkinliğe yoğun ilgi gösterdiler. 


Aktaş'ın açıklamalarından önemli bölümler ayrıntılarda yer alıyor...

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar, meyve ve açık hava görseli olabilir

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve açık hava görseli olabilir

Bir Mustafa Kanat ve Hatice Şimşek dahil 10 kişi, ayakta duran insanlar ve gökyüzü görseli olabilirBir 2 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve yiyecek görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar, yiyecek, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'peratifi eli leğdi..."' görseli olabilir

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilirBir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 8 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve eşarp görseli olabilir

Bir açık hava görseli olabilir

Bir 4 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 10 kişi ve oturan insanlar görseli olabilir