SURUÇ'TA BUGÜNE KADAR NELER Mİ YAPTIK...

Başkanımızın kaleminden....

Sevgili Hemşehrilerim....

Geride bıraktığımız iki yıllık görev sürecimiz  içerisinde,alt yapıdan üst yapıya,  yeşil alandan köy içi yol yapımına, kilitli parke taşından, temizlik alanınâ ve Lavanta Bahçesi, Nar Kadın Kooperatifi ,Tekstil Atölyesi gibi " Mega Projelerimizle" ilçemizi modern hale getirdik, istihdam alanları oluşturduk.

Mürşitpınar mahallesi sınırları içerisinde yer alan Yeni Süleyman şah parkının bakım, onarım, tadilat ve yenileme çalışmasına başladık. , Aligör mahallesinde  girişimcilik ve tasarım merkezi kuruldu, İlçemizde taziye evi ve kültür merkezleri inşaa ediyoruz.

Organize sanayi bölgesinde 300 kişi istihdam edilecek giyim fabrikasının ihalesi gerçekleştirildi. 5+5 proje kapsamında Spor Toto teşkilat başkanlığı ile ortaklaşma çalışmasıyla 5+5 halı saha inşaatları tamamlandı. Spor salonumuz baştan aşağı yenilendi.İlçe stadyumunda yenileme çalısması başladı. İlçe genelinde 25 park yaparak siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Cephe iyileştirme projesi kapsamında; Bir milyoncular çarşısı, Kasap pazarı, Uzun çarşı, Mürşitpınar caddesi, Prestij caddesi ve Aligör mahallesinde işyeri cepheleri baştan aşağı yenilendi.Kırsal mahallelere 121.000 m2 kilitli parke taşı yapıldı. Kırsal alanda 1000m2 alanda  8 adet Sera kurulumu tamamlandı istihdama katkı sunduk.Araç filomuzu yeniledik.Pandemi sürecinde 100 bin adet maske üreterek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık,  kadınların istihdamına katkıda bulunduk.

Suruç Nar Kadın Kooperatifini kurduk,  İlçemizin simgesi olan Nar'ı tescilledik.Atçılık projesi kapsamında Suruç Atçılık Kompleksinin çalışmalarına başladık. 8 dönümlük alanda Lavanta ekimi gerçekleştirdik 10 bin Lavanta ve kekik fidesini toprakla buluşturduk , buna paralel olarak 12 dönüm alanda yeniden Lavanta ekimi yapıyoruz. Aligor mahallesinde Aligör Kent Estetiği projesi kapsamında 20 konutu mavi beyaza boyadık ilçemizin girişine yeni bir görünüm kazandırdık. Merkez camilerimizde ışıklandırma çalışması yaptık.

Suruç’u hak ettiği hizmetlerle buluşturmak daha vizyonel bir ilçe haline getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. DSİ tarafından yapımı devam eden Su arıtma tesisi inşaatını yakından takip ediyoruz, Tahliye ve drenaj kanalları inşaatları devam ediyor. Millet bahçesi çalışmamız  proje aşamasında , Meydan projesi 1 ve 2. Etapları tamamlandı. 3. Etap çalışmaları son sürat devam ediyor. İlçemizi modern bir hale dönüştürmek için kolları sıvadık.” En önemli kaynakların başında gelen ve İller Bankasından belediyeye aktarılan gelirleri “Devletimizin öz kaynaklarını verimli bir şekilde siz değerli vatandaşlarımıza  hizmet için kullanmaya devam edeceğiz.

     "ÇUNKÜ SURUÇ HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK"  

                                   KENAN AKTAŞ 
      SURUÇ KAYMAKAMI ve BELEDİYE BAŞKAN V.