EN İYİ NARKOTİK POLİSİ; ANNE

İlçemizde polis ekipleri, "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi kapsamında, seminer verdi.

Uyuşturucu ile Topyekun Mücadele, Kadına her türlü şiddete HAYIR! diyebilme ve iş becerisi kazandırma amaçlı destek veren ADEM merkezleri, Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Aile İçi ve Kadına Karşı Şidetle Mücadele Büro Amirliği ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Narko Rehber Polis tarafından;
-Girişimcilik ve Tasarım Merkezi ve kursiyerleri
-İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve kursiyerleri 
-Aile Destek Merkezi olmak üzere,
 Madde bağımlılığı ve  UYUMA (Uyuşturucu ile Mücadele Uygulaması), KADES (Kadın Acil Destek Uygulaması) ve ADEM (Aile Destek Merkezi) ile ilgili 
Toplam: 120 vatandaşın katılımıyla bilgilendirici seminerler verildi.

İlçemizde polis ekipleri, "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi kapsamında, seminer verdi.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince, İlçemiz Suruç Öğretmenevi'nde düzenlenen seminerde annelere, uyuşturucu maddenin insana verdiği zararlar hakkında bilgi verildi. Ailelerin dikkat etmesi gereken hususlar anlatıldı.

Seminere katılan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan AKTAŞ da öğrenci velilerinden konuya duyarlı olmalarını istedi.Suruç'ta 120 kişiye verilen seminerde ise akıllı telefonlara "UYUMA" adlı programın kurulmasının önemine ve önleyici tedbirlere vurgu yapıldı.

Gençlerle birlikte ailelerin de bilinçlenmesi gerektiği ve bağımlılıkla mücadelenin ilk önce ailede başladığını belirten Narkotik Büro görevlileri, ailelerin duyarlılığının önemi anlatıldı.