Suruç’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkuyla Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen programa,

 

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın İbrahim Güneş, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Yrb.Nesimi KAPLAN, Suruç Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nedim YAZ, İlçe Jandarma Komutan V. Ömür Asilhan TEBER, İlçe Emniyet Müdür V. Alaattin AYTEMİZ, kurum amirlerimiz ve ilçe halkımızın katılımlarıyla Suruç Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Demokrasi Nöbetinde, sırası ile Kur-an Tilaveti, Şehitlerimiz için duaların okunması, sinevizyon gösteri, 15 Temmuz hain darbe girişimini sırasında Şehit olan Kahramanlarımızın isimlerinin okunması, tasavvuf ve şiir dinletileri, protokol konuşmaları ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayın konuşmasının dinlenmesi şeklinde devam etti.

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Kaymakamımız  ve Belediye Başkan Vekili Sn. İbrahim Güneş; 

“Hain darbe girişimi sırasında, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine, Türkiye’nin bütün meydanları, bütün sokakları, bütün caddelerini insan seli şeklinde doldurduk.
Darbecilere, hainlere, Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarına ve onların destekçilerine hadlerini bildirdik.
Bu ülkenin bağımsızlığı bu ilkenin varlığı tehdit altına girdiğinde ya da böyle bir durum oluştuğunda Yüce Türk milletinin ve onun evlatlarının, canlarını ve kanlarını hiçe sayarak, kendi geleceğini hiçe sayarak ölüme koşabileceğini bir kez daha gösterdi.

Allah bir daha böyle bir günü, böyle bir belayı, böyle bir ihaneti yaşatmasın inşallah. Bizim tek derdimiz memleket, tek derdimiz sizlersiniz hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Demokrasi Nöbeti 00.13 saatinde tüm Türkiye'ye de eş zamanlı olarak Camilerimizden aynı anda Sela okunması ile sona erdi.


Foto Galeri