81 ilde 11 Milyon Fidan Toprakla Buluştu.

81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu.

"11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Bu amaçla Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde de fidan dikme etkinliği duzenlendi.81 İlde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine Suruçlular duyarsız kalmadı.

Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş’ın katılımıyla ilce merkezindeki Yanal Oba İlk ve Ortaokulunda yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Fidanlar toprakla buluşma ani renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte Kaymakam Aktaş fidanları toprakla buluştururken öğrencilerde Kaymakam amcalarıyla beraber ektikleri fidanlara can suyu verdiler.

81 ilde başlatılan es zamanlı ve daha yeşil bir çevre ve yeşil alan bilincinin arttırılması amacıyla yapılan etkinlikte Suruç ilçesinde Kaymakam, öğrenciler, vatandaşlar, muhtarlar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğretmenler ve muhtarlar bizlerde varız diyerek fidan dikip kampanyaya destek oldular.

Etkinlikte bir açıklama yapan Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş " 11 Milyon ağaç fidesi bugün toprakla buluştu. Bizlerde bu kampanyaya sonuna kadar destek verdik öğrencilerimize ve Suruç halkımıza teşekkür ediyorum " dedi.