SURUÇ'TA ÜST YAPI ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

 

Suruç Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın İbrahim Güneş’in talimatlarıyla Suruç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, merkez ve kırsal mahallelerde deforme olmuş yolları onarım ve kilit parke döşeme çalışmalarıyla ilk günkü görünümüne kazandırarak, konforlu yolları yeniden hizmete sunuyor.

Başkan Vekili Güneş’in talimatlarıyla altyapısı bitirilen mahalle ve sokaklarda asfalt,kilitli beton parke döşeme, stabilize yol çalışmalarıyla konforlu yolları hizmete sunan fen işleri müdürlüğü, deforme olan yollarda bakım ve onarım çalışmalarıyla da mahalle sakinlerinin takdirini topluyor. Kara yolunda caddesinde, Eski Santral sokakta ve Hürriyet mahallesinde 70.000 metrekare kilit parke taşı döşeme çalışmaları başladı.

İlçe genelinde yapılan incelemelerin ardından deforme olmuş yollar, kilitli beton parke taşı döşeme ve asfalt yama çalışmalarıyla ilk günkü görünümüne kavuşturuluyor. 

Bu çerçevede Aligör- Suruç yolu arası Prestij Caddesi ve Barış Mahallesinde uzun süren kullanımın ardından yer yer deforme olan asfalt yollar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından altyapı onarımının ardından yeniden asfaltla buluşturuluyor. Asfalt yama çalışmasının ardından yol silindir aracıyla kullanıma hazır hale getirilen yeni yollar, mahallelerin çehresini değiştiriyor. 

Kilitli beton parke döşemelerinde meydana gelen deformelere de anında müdahale eden Suruç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, periyodik olarak yaptığı çalışmalarla sokakları güzelleştiriyor. Yol çalışmaları ile yeniden ulaşımı rahatlatan yolları hizmete sunan ekipler, vatandaşlardan tam not alıyor.