BASIN AÇIKLAMASI

 

T.C.
SURUÇ BELEDİYESİ

BASIN AÇIKLAMASI 2024/01

 

14.01.2024 tarihinde sosyal medya üzerinden yapılan asılsız bilgilendirmelere ve görüntülere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur.

Son 1 yıl içerisinde toplam yatırım değeri 3,5 Milyar TL’yi bulan Kanalizasyon Altyapı çalışması, İçme Suyu Şebekesi ve Arıtma Tesisi Projesi, İsale hattı, Yağmur Drenaj Hattı, Elektrik Şebekesi yeraltına alınması çalışmaları başlamış olup, bu çalışmaların önemli bir kısmı tamamlanmıştır.

Altyapı çalışmaları sırasında ilçenin bütün sokak ve caddelerinde hayatın olağan akışına uygun olarak kazı çalışmaları yapılmıştır.

Yukarıda bahsedilen altyapı projelerinin bitme sürelerinin birbirinden farklı olması sebebiyle aynı caddede belirli işlerde kazı bitmiş iken bazı çalışmalar devam etmektedir.Dolayısıyla, kazı çalışmaları tamamen bitirilememiş cadde ve sokaklarda kalıcı üstyapı çalışmalarına başlanılması mümkün olamamaktadır.

Ancak altyapı çalışması bitmemiş olsa bile, kazıların devam ettiği cadde ve sokaklarımızda mıcır serimi yapılmak suretiyle vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmektedir.

Öte yandan altyapı çalışması tamamen bitmiş olan cadde ve sokaklarımızda ise  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Suruç Belediyesi olarak,üstyapı çalışmalarına hemen başlanılmakta ve bitirilmektedir.

Kısaca altyapısı bitmiş bütün cadde ve sokaklarımızda üstyapı çalışmaları da tamamlanmıştır. Altyapı Çalışmalarının devam ettiği sırada, kazı çalışmaları dolayısıyla oluşan görüntüleri maksatlı olarak paylaşan, kamu hizmetlerini değersizleştirmeye ve yatırımları sabote etmeye çalışan art niyetli zihniyete de söyleyecek tek sözümüz şudur: “Size rağmen, Suruç için Çalışmaya, Suruç’a en iyi hizmeti getirmeye ve Suruç’a hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Gerçek dışı paylaşımların amacının, kamuoyunda tedirginlik ve huzursuzluk yaratarak vatandaşlarımızı yanıltanlar hakkında da gerekli adli süreç başlatılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 15.01.2024 - Saat 16:25

 

 

 

Belge için Tıklayınız...